Vaše najčastejšie otázky

Na tejto stránke sa Vám pokúsime zodpovedať vaše najčastejšie otázky týkajúce sa pôžičiek:

1.Aké sú podmienky pre získanie nebankových pôžičiek ? 

Väčšina nebankových spoločností vyžaduje aby ste mali trvalý pobyt na Slovensku, vek cez 18 rokov a trvalý príjem.

2.Musím mať trvalý príjem k tomu aby som dostal pôžičku ?

Trvalý príjem je veľkou výhodou pri žiadosti o pôžičku. Niekedy stačí vaše čestné prehlásenie že máte trvalý príjem. Vo väčšine spoločností však budú od Vás vyžadovať predloženie potvrdenia od vášho zamestnávateľa, avšak nie všetky firmy to vyžadujú. Takisto sú veľké rozdiely aj v tom či toto potvrdenie aj v praxi overujú telefonicky u vášho zamestnávateľa.  Niektoré firmy dajú pôžičku bez problémov aj dôchodcom alebo ženám na materskej dovolenke.

3. Čo v prípade ak už mám záznam v registri dlžníkov ?

Klasická banka vám v takomto prípade síce pôžičku nedá, avšak nebankové spoločnosti s tým zväčša nemajú. Musíte však rátať s vyššími úrokmi.

4. Môžem pôžičku dostať aj keď som dôchodca /  dôchodkyňa

Áno samozrejme je to možné. Pre pôžičkové spoločnosti je dôležité hlavne aby bola osoba plnoletá, dôchodkový vek väčšinou nebýva problém, pretože dôchodcovia majú trvalý príjem vo forme starobného dôchodku.

5. Akým spôsobom sú požičané peniaze vyplácané ?

Spoločnosti vyplácajú pôžičky dvoma spôsobmi. Buď Vám peniaze prídu na účet, alebo si ich vyzdvihnete osobne na pošte. V ojedinelých prípadoch je možné nechať si peniaze priniesť domov pracovníkom nebankovej spoločnosti.

6. Čo si môžem za vypožičané peniaze kúpiť ?

Nebankové pôžičkové spoločnosti Vás neobmedzujú, kúpiť si tak môžete čokoľvek.